top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıNizam Ergün

e-Arşiv Fatura, e-Serbest Meslek Makbuzu, e-Müstahsil Makbuzu ve e-Adisyon uygulamalarının e-Arşiv Raporlarında "İmza Zamanı" alanı zorunlu hale getirilmiştir.


Sayı : TEPE-2024/66 23.05.2024

Konu : e-Arşiv Fatura, e-Serbest Meslek Makbuzu, e-Müstahsil Makbuzu ve e-Adisyon uygulamalarının e-Arşiv Raporlarında "İmza Zamanı" alanı zorunlu hale getirilmiştir.


SİRKÜLER 2024-66


Gelir İdaresi Başkanlığı e-belge gib.gov.tr adresinden yapılan 22.05.2022 tarihli duyuru ile;


e-Arşiv Fatura, e-Serbest Meslek Makbuzu, e-Müstahsil Makbuzu ve e-Adisyon uygulamalarının eArşiv Raporlarında "İmza Zamanı" alanı zorunlu hale getirilmiştir. Arşiv Fatura, e-Serbest Meslek Makbuzu ve e-Müstahsil Makbuzu uygulamalarının e-Arşiv Raporlarında “Vergi Oranı” alanı zorunlu hale getirilmiştir. e-Arşiv Fatura uygulaması e-Arşiv Raporlarında “Gönderi Bilgileri” alanı zorunlu hale getirilmiştir. e-Sigorta Komisyon Gider Belgesi uygulamasının e-Arşiv Raporlarında "İmza Zamanı" alanı zorunlu hale getirilmiştir. Güncellemeler 01.07.2024 tarihi itibari ile devreye alınacaktır.


"e-Arşiv Teknik Kılavuzu" güncellenmiştir. Güncel Kılavuza ulaşmak için tıklayınız.


Söz konusu düzenleme ve daha ayrıntılı açıklamalara https://ebelge.gib.gov.tr/duyurular.html adresinden ulaşabilirsiniz.


Önemli Not: Yayınlamış olduğumuz bu sirküler bilgilendirme amacına yönelik olup, asıl olan yukarıda link adresi verilen ve bu adresten ulaşılacak yasal düzenlemelerdir. Dolayısıyla resmi işlerde kullanılamaz. Aksi takdirde hukuki sonuçlarından müşavirliğimiz sorumlu tutulamaz.


5 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page