top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıNizam Ergün

Eski Nesil Ödeme Kaydedici Cihazların Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlarla Değiştirilmesi ve Banka


Sayı : TEPE-2023/163 30.11.2023

Eski Nesil Ödeme Kaydedici Cihazların Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlarla Değiştirilmesi ve Banka Kartları ile Ödeme İmkânlarının Artırılması Amacıyla Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Taslağı Hazırlandı

SİRKÜLER 2023-163


Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan 30.11.2023 tarihli duyuru ile;


Eski nesil ödeme kaydedici cihazların yeni nesil ödeme kaydedici cihazlarla değişimine ilişkin sürecin tamamlanması, nakit kullanımının azaltılması ve kartla ödeme imkânlarının artırılması amacıyla Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği taslağı hazırlanmıştır.


Söz konusu taslağın geliştirilmesi ve yayımlanmaya hazır hale getirilmesi için Başkanlığımızca çalışmalar devam etmekte olup; mevcut taslakta yer alan konuların geliştirilmesi, değiştirilmesi veya katkıda bulunulması ile ilgili görüş ve önerilerinizi 15/12/2023 Cuma günü sonuna kadar 65.SUBE@gelirler.gov.tr e-posta adresine iletebilirsiniz. Şeklinde açıklamalar yapılmıştır.


Söz konusu tebliğ taslağı için tıklayınız.


Bilgilerinize sunulur.


Söz konusu düzenleme ve daha ayrıntılı açıklamalara https://ebeyanname.gib.gov.tr/index.html adresinden ulaşmak mümkündür.


Önemli Not adresi verilen ve bu adresten ulaşılacak yasal düzenlemelerdir. Dolayısıyla resmi işlerde kullnılamaz. Aksi takdirde hukuki sonuçlarından müşavirliğimiz sorumlu tutulamaz. `

2 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page