top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıNizam Ergün

Tarhiyat Öncesi ve Sonrası Uzlaşma Broşürleri Yayınlanmıştır.


Sayı : TEPE-2024/73 06.06.2024

Konu : Tarhiyat Öncesi ve Sonrası Uzlaşma

Broşürleri Yayınlanmıştır.

SİRKÜLER 2024-73

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından 05.06.2024 tarihinde Tarhiyat Öncesi ve Sonrası Uzlaşma Broşürleri Yayınlanmış olup, yapılan açıklamada;


Uzlaşma; ikmalen, re’sen ve idarece tarh edilecek/edilen vergiler ve bunlara ilişkin kesilecek/kesilen vergi ziyaı cezaları ile 2024 yılı için 23.000 Türk lirasını aşan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezaları konusunda, mükellefin yargı sürecinde katlanacağı maliyetleri ve uzun işlem süreçlerini ortadan kaldıran idari bir çözüm yoludur.


Uzlaşma, tarhiyat öncesi ve tarhiyat sonrası uzlaşma olarak ikiye ayrılır.


Uzlaşma kapsamına alınan usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezalarının tutarı, her yıl yeniden değerleme oranında artırılması nedeniyle “Tarhiyat Öncesi Uzlaşma Broşürü” ile “Tarhiyat Sonrası Uzlaşma Broşürü” güncellenerek kullanıma sunulmuştur.


Tarhiyat Öncesi Uzlaşma Broşürüne ulaşmak için tıklayınız.


Tarhiyat Sonrası Uzlaşma Broşürüne ulaşmak için tıklayınız.


Söz konusu düzenleme ve daha ayrıntılı açıklamalara https://www.gib.gov.tr/tarhiyat-oncesi-ve-sonrasi-uzlasma-brosurleri-yayinlandi adresinden ulaşabilirsiniz.


Önemli Not: Yayınlamış olduğumuz bu sirküler bilgilendirme amacına yönelik olup, asıl olan yukarıda link adresi verilen ve bu adresten ulaşılacak yasal düzenlemelerdir. Dolayısıyla resmi işlerde kullanılamaz. Aksi takdirde hukuki sonuçlarından müşavirliğimiz sorumlu tutulamaz. `

2 görüntüleme0 yorum

Comentários


bottom of page