top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıNizam Ergün

Yeni Nesil ÖKC Uygulamasına İlişkin Duyurular


Sayı : TEPE-2024/81 21.06.2024

Konu : Yeni Nesil ÖKC Uygulamasına İlişkin Duyurular


SİRKÜLER 2024-81


Gelir İdaresi Başkanlığı https://ynokc.gib.gov.tr/ adresi üzerinden yapılan 20.06.2024 tarihli duyurular ile bazı kılavuzların yürürlükten kaldırıldığı, bazı kılavuzların yayınlandığı açıklanmış olup, söz konusu kılavuzlar aşağıda belirtilmiştir.


Buna göre yürürlükten kaldırılan kılavuzlar aşağıdaki gibidir.“Ödeme Kaydedici Cihazlardan Gerçekleştirilen Satışlara Ait Aylık Mali Bilgilerin Bildirim Yöntemi Tercihi ve Bildirimlere İlişkin İzlenecek Usul ve Esaslar Teknik Kılavuzu” ile “Perakende Mal Satışları ile Hizmet İfalarına İlişkin Mali Rapor Bildirim Kılavuzu” 20/6/2024 tarihi itibarıyla yürürlükten kaldırılmış olup söz konusu kılavuzların yerine “YN ÖKC Mali Rapor Bildirim Teknik Kılavuzu 1.0” yayımlanmıştır.


Yeni hazırlanan veya güncellenen kılavuzlar aşağıdaki gibidir.

Söz konusu düzenleme ve daha ayrıntılı açıklamalara https://ynokc.gib.gov.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.


Önemli Not: Yayınlamış olduğumuz bu sirküler bilgilendirme amacına yönelik olup, asıl olan yukarıda link adresi verilen ve bu adresten ulaşılacak yasal düzenlemelerdir. Dolayısıyla resmi işlerde kullanılamaz. Aksi takdirde hukuki sonuçlarından müşavirliğimiz sorumlu tutulamaz. `

1 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page