top of page

Şirket Kurma ve Vatandaşlık Kazandırma Danışmanlık Hizmetleri

Tepe Yeminli Mali Müşavirlik olarak şirket kuruluş aşamasında firmalara gerekli işlemlerde destek olmaktayız. Birçok sektörde faaliyet gösteren firmaların kurulmasında destek olup bu tecrübemizi yeni kurulacak firmalara aktarmaktayız.

Türkiye'de Şirket Kuruluş Aşamaları:

1.Yurtdışından sağlanacak olan belgelerin yönetimi
2.Taslak belgelerin hazırlanması, müşterilere yurtdışındaki noter apostil sürecinin açıklanması
3.Türkiye’deki belgelerin tercüme ve noter tasdikleri
4.Ortaklık sözleşmesinin hazırlanması
5.Ticaret Odası’na şirket tescili
6.Yeni şirketin Resmi Defterlerinin hazırlanması
7.Vergi Numarası Tahsisi

İrtibat Ofisi Kuruluşu

 

Sunduğumuz yasal hizmetlerden biri de irtibat bürosu kuruluşudur. Türkiye merkezli bir yeminli mali müşavirlik firması olarak, Türkiye’de pazar araştırması yapmak için yabancı şirketlere irtibat bürosu kuruluşu hizmeti sunuyoruz. Yurtdışında kurulu olan şirketler Türkiye’de irtibat büroları açabilir ancak temsilci ofislerin aksine irtibat büroları hiçbir ticari faaliyette bulunamaz ve hiçbir kazanç sağlayamaz.

 

İrtibat bürosu için, Teşvik Başvurusu ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’nden izin alınması gerekmektedir. İrtibat bürosu izni en fazla üç yıl için verilir. Üç yılın sonunda temdit talebi durumunda önceki yıllarda yapılan faaliyetler ve gelecekteki planlar incelenir. Genellikle, yurtdışında merkezi bulunan şirket üç yılın sonunda Türkiye’de bir limited ya da anonim şirketi açar. Bu noktada müşterilerimize şirket kuruluşu ve muhasebe hizmetleri sunarız. İrtibat bürosunun kurulumunda edindiğimiz deneyim sayesinde kaliteli hizmet sağlar ve büroların muhasebe ve bordro işleriyle aylık tabanda ilgileniriz.

 

İrtibat bürolarının sağladığı avantajlar:

  • Yeni pazar konusunda bilgi alma

  • Ticari işletme kurulmadan önce tanıtım ve pazar araştırması faaliyetlerinde bulunma

  • Fizibilite incelemelerini yürütme

  • İş fırsatları takibi

  • İrtibat bürosu çalışanlarının maaşları gelir vergisinden muaftır.

bottom of page